Słodycze, słodkości, cukierki

O tym jak wspaniałą chwila wytchnienia w ciągu dnia jest kostka mlecznej czekolady nie trzeba nikogo przekonywać. Są jednak osoby, które nie potrafią nasycić się jedną kosteczką, pochłaniając w ten sposób zbyt wiele produktów słodkich. Oczywiście ma to ogromny, niszczący wpływ na organizm, przede wszystkim ze względu na możliwość uzależnienia się od słodyczy!
Osoby, które nie potrafią obojętnie przejść obok cukierni, stoiska z cukierkami w markecie, czy odmówić sobie ciasteczka przy kawie u sąsiadki mogą mieć poważny problem. Rezygnacja ze słodyczy oczywiście przyniesie korzystny wpływ na zdrowie. Najbardziej będzie to widoczne na zębach – od nadmiaru cukru szkliwo zostaje uszkodzone, żeby częściej się psują.
Czym zastąpić słodycze? Najlepiej czymś słodkim- oczywiście mowa o słodkich owocach. Zamieniając batoniki, wafelki, czekoladki na winogrona, słodkie pomarańcze, jabłuszka, gruszki można ominąć problem uzależnienia od słodyczy. Początkowo będzie to walka ze swoimi słabościami, ale później słodkie owoce będą chętniej wybierane na zakupach.