Jak odstawić cukier

Kto nie lubi słodkości? Trudno znaleźć taką osobę, chociaż oczywiście wszyscy twierdzimy, że staramy się nie jeść, ale prawda jest taka, ze odzwyczajenie się od słodkości jest bardzo trudne, bo nasz organizm szybko uzależnia się od tego, co dają nam słodycze.
Oczywiście odstawienie cukru jest możliwe, ale po pierwsze musimy uzbroić się w cierpliwość, po drugie nie zapominajmy, żeby wyrzucić wszelkie słodkości z domu. Nie róbmy jednak wieczoru ostatniej szansy, czyli zwyczajnie nie jedzmy wszystkich słodyczy, a potem nie odcinajmy się od nich w ciągu jednego dnia, bo szybko pobiegniemy do sklepu po coś słodkiego.
Ważne jest, aby na początku znaleźć zamiennik, jeśli najdzie nas ochot na słodkości wybierzmy owoce, czy gorzką czekoladę. W ten sposób trochę oszukamy nasz organizm, że dostarczamy mu prawdziwy cukier prosto ze słodkości. Musimy tez pamiętać, cukier znajduje się w wielu produktach, które znajdziemy w sklepie i o nich tez musimy zapomnieć, przykładem mogą być zwykłe płatki kukurydziane, czy gotowe potrawy.