Dlaczego warto odstawić cukier?

Nie bez powodu mówi się, że cukier jest największym wrogiem odchudzania i nazywa się ten składnik „białą śmiercią”. Słodycze są nie tylko kaloryczne, ale również nie dostarczają nam żadnych wartościowych składników. O wiele lepiej zamienić je wartościowymi pod tym względem owocami.
Ponadto cukier tylko z pozoru zapewnia nam energię. Kiedy wypijemy słodki napój lub zjemy batona czujemy przypływ sił, który jednak szybko mija. Wówczas stajemy się jeszcze bardziej senni i otumanieni. O wiele lepiej postawić na ćwiczenia, podczas których organizm wydziela endorfiny zwane „hormonami szczęścia”. Po dobrym treningu będziemy naładowani pozytywną energią i mnóstwem sił na cały dzień. Ponadto cukier przyczynia się do rozwoju wielu chorób, takich jak: cukrzyca czy otyłość.
Nie ulega wątpliwości, że z „białej śmierci” lepiej zrezygnować lub zastąpić ją innymi, zdrowszymi produktami. Warzywa, owoce, czy bakalie to równie smaczne, ale o wiele zdrowsze przekąski od słodkich batonów, czy ciasteczek. Unikać trzeba też słodkich napojów.