Cukier- biała śmierć

Cukier zdecydowanie nie jest sprzymierzeńcem odchudzania. Spożywając słodkie przekąski lub soki i napoje gazowane możemy być pewni, że liczba pokazywana na wyświetlaczu wagi nie zmaleje.
Dlatego też najlepiej zadbać o to, by dostarczać go organizmowi jak najmniej. Jeśli już mamy ochotę na coś słodkiego o wiele lepiej sięgnąć po owoc lub samemu zrobić zdrowe ciasto lub przekąskę. Cukier nie tylko dostarcza kalorii i powoduje wzrost wagi, ale także jest przyczyną dwóch najpopularniejszych chorób cywilizacyjnych. Mowa oczywiście o cukrzycy i otyłości, które w ostatnich latach występują z jeszcze większą częstotliwością. Ponadto daje on tylko pozorne uczucie przypływu energii. W rzeczywistości szybko podnosi poziom glukozy. Jednak jego spadek jest równie szybki, przez co czujemy się senni i ospali.
Cukier przez wielu nazywany jest „białą śmiercią”. Zdecydowanie nie pomoże on w zgubieniu kilogramów. Jego odstawienie wpłynie pozytywnie nie tylko na sylwetkę, ale także na samopoczucie. Pomoże również zachować zdrowe zęby.